Detail lektora

Anna Coufalová

klavír, flétna, zpěv a hudební teorie

Biografie

Narodila jsem se do muzikantské rodiny, takže k hudbě jsem byla vedená od malička. Prošla jsem hodinami klavíru a flétny, abych nakonec stejně skončila u zpěvu, který mě naplňuje nejvíce. Na soukromé hodiny zpěvu jsem začala chodit už na základní škole, na gymnáziu v Kutné Hoře jsem se stala členkou školního sboru Gaudeamus, sboru USPS Tyl a acapella souboru Freetet. Veškerý volný čas jsem měla naplněný zpěvem, a proto jsem se ho rozhodla i studovat.

Studium jsem začala na Mezinárodní konzervatoři, kde jsem se rozhodla pro obor jazzový zpěv. Tam jsem chodila na hodiny k Janě Rybníčkové, Yvonne Sanchez, Eleně Sonenshine nebo k Zuzaně Vlčekové. Na konzervatoři jsem nejvíce ocenila jejich důraz na živé vystupování, který jsem nejvíce zúročila v rockové a poté i popové kapele, se kterými pravidelně zpívám. Po dvou letech na konzervatoři jsem úspěšně složila přijímací zkoušky na VOŠ Jaroslava Ježka, kde letos začínám druhý ročník. Studuji jazzový zpěv, ale mám velmi blízko také k popu nebo rocku. Mým nejaktuálnějším hudebním projektem je vokální skupina Kvartetones, která vznikla během koronavirové pandemie pro radost, kterou dělá až doteď.

Zpěv, flétnu a hudební teorii učím již pátým rokem a mými žáky jsou jak děti, tak dospělí. Můj přístup je u každého studenta jiný- každý jsme originál, na každého z nás platí něco jiného, a mě baví hledat nejlepší způsob učení pro konkrétního studenta tak, abychom byli oba spokojení.