Detail lektora

Tereza Benešová

zpěv, klavír, hudební přípravka

Biografie

Tereza začala se zpěvem již ve školce, a to v dětském pěveckém sboru při ZUŠ Kolín (to byla jen o něco málo menší než je teď). Pak už to šlo jako na běžícím páse: ZŠ s rozšířenou výukou hudební výchovy, soukromé hodiny klasického a později i popového zpěvu, dramatická výchova, recitační a pěvecké soutěže... Absolvovala 1. cyklus klavíru na ZUŠ Kolín a po nástupu na gymnáziu v Kutné Hoře se stala členkou školního sboru Gaudeamus. Během studia si zahrála hlavní roli v úspěšném autorském studentském muzikálu "Pro koho je brána těsná" a začala se věnovat ochotnickému divadlu v úspěšném souboru Malé divadlo Kolín. Aktuálně studuje 5. ročník Jazzového zpěvu na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde zpívá se školním Big bandem a snaží se rozvíjet i své klavírní dovednosti. Coby studentka prošla rukama osobností jako Yvonne Sanchez, Elena Sonenshine, Alice Bauer, Chuck Wensley, Veronika Vítová, Zdenka Trvalcová, Sophia Lamoš...

Tereza zpívá také v několika plesových a popových kapelách, ať již jako sólová zpěvačka, nebo vokalistka a zajímá se i o muzikál. V roce 2019 byla v nejužším výběrovém kole na vokalistku pro český tým Eurovize a je členkou profesionálního sboru E.G.O. Singers, který nahrával singl například pro 25. narozeniny TV Nova. Mimo jiné je součástí nového dívčího vokálního kvarteta Kvartetones a pracuje na svém novém, malém, akustickém projektu.

Tereza je otevřena různým hudebním žánrům a užívá si kromě praxe i hudební teorii a její pestré možnosti. Vedle konzervatoře a soukromých lekcí zpěvu a interpretace navštěvuje škálu hudebních, dramatických a pedagogických workshopů a seminářů, jako např. Czech Jazz Workshop, Letní sborová dílna, Terapie zpěvem, Muzikoterapie, a další. Snaží se stále vzdělávat a rozvíjet nejen v oblasti hudby, ale i pedagogiky. Zajímá se o alternativní výukové metody a přístupy. Ke svým žákům přistupuje velmi individuálně, tak aby lekce byly efektivní a zároveň zábavné a motivující, a to pro obě strany!

"Hudba je má vášeň, zpěv moje potřeba a výuka vedoucí k radosti z hudby je krásné poslání. Kreativní a pestrá práce učitele mě velmi baví a naplňuje. Specializuji se zejména na práci s malými dětmi, ale ráda pracuji i s ostatními věkovými kategoriemi, včetně dospělých všeho věku. Mezi svými žáky mám i několik dětí s různými poruchami pozornosti, či učení a každá lekce s každým z mých studentů je úplně jiná - šitá na míru konkrétní osobnosti a jejím potřebám. Žádná učitelská výzva mi není cizí! S nadšením vedu také skupinové lekce dětských hudebních přípravek i pěveckých sborů (dospělého i dětského). Jsem učitel, který se sám stále a RÁD učí, a nikdy nepřestane... :)"